| RecKinul a întrebat:

Doresc instalarea Windows7 pe un sistem cu procesor de 2 Ghz si 2 giga RAM. Este vorba de laptop Acer Aspire 1350. Nu am instalat niciodata pana acum de pe un stick usb bootabil si am o nelamurire cu setarea din BIOS. La BOOT am urmatoarele optiuni:
+Removable Device.
+Hard Drive.
CD-ROM / DVD-ROM.
Intel UNDI, PXE 2.0 (build 082).

Am auzit ca trebuie sa umblu si la optiunea " Legacy USB Suport". Iar a patra optiune din BIOS (cea cu Intel) ce rol are?

Răspuns Câştigător
| KillaNoFilla a răspuns:

Da trebuie ca usb sa fie enable(tot ce e legat de usb, dai enable).
(1st):USB sau Removable device(in cazul tau) sau extern hard drive.
Dupa care dai save and exit si trebuie sa-ti apara sa apesi ceva buton ca sa botezi. Daca nu apare inseamna ca nu e bootabil stickul.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alege removable device si apasa enter a aici mai mult https://www.youtube.com/watch?v=2m3pMVoyIyM

| CLCQ a răspuns:

Daca ai stick-ul bagat in laptop, cand booteaza si intri in bios ar trebuie sa-l poti selecta ca boot device.