| Addaron a întrebat:

Dupa cum bine stiti, la un anumit numar de vizualizari esti platit de catre youtube cu o anumita suma de bani. Intrebarea mea este: prin ce metoda te plateste youtube? trebuie neaparat sa ai 18 ani si sa detii un card paypal/mastercard? vloggeri de 13-14 ani care au peste 200.000 abonati cum sunt platiti de catre youtube? cine stie sa imi explice cat mai explicit. FUNDA!

Răspuns Câştigător
| T0T a răspuns:

Prin cont bancar ești plătit.
Trebuie să faci parteneriat cu youtube.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai normal ca trebuie sa ai un cont bancar ca doar nu o sa iti aduca banii la usa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In Romania oricum scoti de 10 ori mai putin din youtube decat in alte tari.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca să fii plătit îți trebuie un cont bancar.
Unii vloggeri pot să nu fie plătiți în condițiile în care nu au intrîn

| Simon_Darius_1999 a răspuns:

Sa știi ca primești și cecuri, prin posta.Cel puțin asa am auzit