| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU, e normal ca pc-ul sa se incalzeasca repede cand ma joc ceva? Adica dupa 10 sau 15 min se incalzeste tare si e nou.
Cum pot evita asta?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da, e normal.

| sierra1 a răspuns:

"ma joc... dupa 10 sau 15 min se incalzeste tare si e nou. cum pot evita asta?"

incălzire NU o eviți ci doar o combați

| Zuzu1991 a răspuns:

1. scoate IN PANA MEA pc-ul din gaura unde l-ai pus, si nu il mai acoperii cu nimic, mai ales gaurili prin care iese aerul dar NU NUMAI (aerul ala mai trebuie sa si intre... NU?!? )
2. tot ai probleme, desfa carcasa si lasa-o deschisa, aerul o sa circule MUUULT mai bine
3. nimic nu merge, mergi la un specialist si pune-ti racire cum trebuie, pe vremuri erau: http://www.pc-coolers.ro/ insa nu am mai avut tangenta cu ei de multa vreme, insa erau in stare sa iti puna racire cu apa la toate componentele care se incing (proc, placa de baza, placa video, storage)

| Adrian5575 a răspuns:

Daca nu sare de 80 de grade, e bine.

| Hope1992 a răspuns:

Iti cumperi un cooler extern, nu e asa mult si ajuta la racirea laptopului.Mai bine sa previi decat sa iti schimbi laptop-ul

| Lauramee a răspuns:

Da.e normal... poti sa iei un cooler.