| Lukasz a întrebat:

Eu am windows 8 si cand intru jos imi apare o bara care scrie cu rosu: Inregistrativa in Eset Smart ca sa instalez niste apliccati la PC dar eu nu stiu contul ca mi-a facut o ruda de amea si acum mereu si este steagul ala jos are un x dau pe el scrie:Rezolvarea problemelor PC: 2 mesaje importante 4 mesaje in total.
Ce sa fac?
Poate striga PC?
Acum cand intru in eset smart scrie:protectia maxima nu este asigurata si cand dau sa downloadez alea scrie jos Nume de utilizator si/sau parola incorecta cand incerc sa downloadez oare poate strica PC?

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Ce sunt "alea"? Tu nici nu stii ce sunt, da iti pui intrebari, desi scrie acolo ce sunt? Dezinstaleaza prostia aia de nod si pune Bitdefender free!

| stlucian a răspuns:

Eset Smart este un antivirus(slab din pacate). Dezinstaleaza-l cu Revo Uninstaller:

http://www.revouninstaller.com/revo_uninstaller_free_download.html
e free pentru 30 zile;
si pentru protectie iei Avast. Evalabil 1 an doar cu inregistrare si e mai bun.

http://www.avast.com/index

P.S.Eset Smart blocheaza cam tot ce vrei sa downloadezi pe cand avast e online cum se spune si te anunta imediat daca ceva nu e in regula cu fisierul.Personal il folosesc de aproape 1 an si nu am avut probleme.
Daca fisierul care vrei sa-l downloadez are virusi/troiene e normal sa-ti afecteze/strice windows-ul in cel mai nefericit caz dar PC-ul ca si unitate(componente)NU.

Daca nu folosesti un program de dezinstalare la instalarea noului antiviruz pot aparea conflicte intre cele doua antivirusuri(programul din win nu sterge/dezinstaleaza complet).