| MihaelaDart a întrebat:

Folosesc Chrome si de ieri a inceput sa mearga mai greoi in sensul cand intru pe TPU sau oricare alt site abia se incarca, internetul este foarte bun pentru ca l-am testat la un desktop si la alt laptop pe care le am. Din ce cauza este aceasta greutate a chromului?

Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Daca numai Chrome se manifesta asa, mai mult ca sigur e vorba de update a browserului. Atunci cand se actualizeaza, se misca foarte greu, iar sistemul risca sa se blocheze daca nu face fata.

| MihaelaDart explică (pentru dannyel86):

Am facut exact ce mi-ai spus si acum merge mai bine, cat si din extensii am dezactivat. Multumesc!

7 răspunsuri:
| CinevaNou a răspuns:

Foloseste firefox, arata aproape ca o clona a lui chrome acum.

| MihaelaDart explică (pentru CinevaNou):

Am folosit pana ieri Mozila si am renuntat din cauza unei probleme, am intrebat zilele trecute despre asta, poti vedea intrebarile vede de acu 1-2 zile. De-asta am trecut pe Chrome.

| AlexanderHamilton a răspuns:

Google Chrome este unul dintre cele mai bune browesere, dar in acelasi timp mananca din CPU, cel putin la mine din cauza asta imi facea cum ai descris aici.

| demon1988 a răspuns:

Pai ar trebui sa dai o curatare cu cclener este posibil sa fie supra incarcat daca nu funczioneaza nici asa dezinstaleazal si instaleaza-l din nou

| MihaelaDart explică (pentru demon1988):

Este abia instalat si laptopul este efectiv nou de 2-3 saptamani... altele instalate nu are

| demon1988 a răspuns (pentru MihaelaDart):

Atunci descarca alt browser ti-as recomanda comodo dragon pentru ca este identic cu goole crome si este foarte bun