| LoveIsLove4Ever a întrebat:

funda. eu am un buget de MAX 360 lei ( nu mai am timp sa mai strang ) si am nevoie de o recomandare cu o placa video de minim 1 GB care sa suporte ultimul tomb raider ( nu conteaza nivelul de detalii atata timp cat nu este pe cel mai mic ) si sa imi ofere o oarecare viteza pantru Adobe after effects ( nu neaparat MAXIMA. daca scandeaza putin nu ma deranjeaza ) si sa nu necesite o sursa mai mare de 450 W. acum am 3, 4 GHz CPU, 4 GB RAM, Windows 7 Ultimate x64. am mai pus intrebari de acest gen pe site dar vreau doar sa fiu sigur ca fac o alegere buna.

8 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Pentru after effects e indicat sa ai amcar un 450 lei ca sa iei un nVIDIA gtx 650(Desi in gaming gtx 650 e undeva la nivelul lui radeon 7750), insa are cuda, deci in after effects=avantaj enorm. Gt 630 e de 4-5 ori mai lenta fata de gtx 650 in after effects. De sacadat o sa mearga usor lent cu oricare, asta daca nu ai vreo 5000 lei pentru asa ceva(after effects consuma resurse).
Sursa, sper sa reziste(desi nu e indicat, mai ales daca o sa vrei o placa gen gtx 650).

| LoveIsLove4Ever explică (pentru sltlp):

Ai o adresa de mail ceva? sau daca nu vrei sa mi-o dai da-mi add la gamers_republic23@yahoo.ro. vad ca te pricepi la chestii din astea. am o problema care cere multe mesaje.

| Hasss a răspuns:

Uite aici o placa video buna care o am si eu ^_^ http://www.emag.ro/......EFFCKBBBM/

pe mine ma satisface :)) am jucat multe jocuri pe ea :P a mers crysis 2 la detalii maxime cu vreo 40 de fps-uri
si eu am doar 2 gb de ram;)

| buzucan a răspuns:

Ar fi bine sa te interesezi mai mult, uite un articol foarte bun despre placile video, despre cum alegi placile video http://configpc.info/sfaturi-de-achizitie-pentru-placa-video.html

| LoveIsLove4Ever explică (pentru anonim_4396):

Serios? eu ma pricep cat de cat dar la placi video nu prea ma pricep... o placa anume nu ai putea sa imi recomanzi? + ca nu am incredere in evomag preferatul meu este eMAG

| anonim_4396 a răspuns (pentru LoveIsLove4Ever):

Nu sunt doctor sa fac recomandari,fiecare cumpara ce-i place,E-mag, EVO-mag e tot un draq, au aceleasi produse dar diferenta e la pret, la evo-mag sunt ceva mai mici, poti verifica.

| XBlueeHD a răspuns:

Ce DDR ai? daca ai DDR3 atunci ia asta:
http://www.emag.ro/......E0G8TBBBM/

Iar daca ai DDR5, asta :
http://www.emag.ro/......EDVBKBBBM/

Funda :3?