| AlamaNNu a întrebat:

Salut Tpu.Hei ce ziceti imi merg jocuri ca assassin's creed 3, Metro last light,far cry 3, Tomb Raider(2013),fifa 2014 etc. pe urmatoarea configuratie:

-procesor Intel pentium dual-core e5500
-rami ddr3 pe 1333 frecventa(2gb)
-placa video Nvidia gt 9800 de 1 gb pe 256 biti
-hard disk de 160gb

Si pe ce rezolutie ar merge fiecare joc in parte.
Sa raspunda cei care stiu bine sau cei care au configuratie aproape la fel de buna ca a mea si care au jucat aceste jocuri sau unele cu grafica mai mare.Sa nu va zgarciti cu raspunsurile, dau funda happy

4 răspunsuri:
| bogdan324 a răspuns:

Stai chill ca iti vor merge multe jocuri bine pe rezolutie 720p, far cry 3 va merge pe medium-high, tomb raider pe la medium, fifa 2014 pe high, assasin's creed 3 pe la medium, metro last light pe low

| Jipa95 a răspuns:

Pe low iti merg jocurile specificate de tine, nu mai mult. Cat despre rezolutie, daca ai noroc sa nu-ti sacadeze la 800x600 ai noroc.

| Gabitzu246 a răspuns:

Procesorul este cam slabut, dar iti va merge binisor, ai noroc cu placa video.

| OmulSiXPacksSs a răspuns:

O sa mearga pe low