| fadfsa a întrebat:

Ieri am primit un computer de la unchiul meu. Nu e asa de performant. Are Windows XP, procesor AMD Athlon XP 2500+ si placa grafica Nvidia nForce2. Am intrat in dxdiag si am vazut ca la Display imi scrie:
Device:

Name:
Manufracturer: n/a
Chip Type: n/a
DAC Type: n/a
Approx. Total Memory: n/a
Current Display Mode: 1280 x 1024 (32 bit) (1Hz)
Monitor:

Drivers:

Main Driver: vga.dll
Version: 5.01. 2600.0000 (English)
Date: 4/14/2008 04:00:00
WHQL Logo'd: Yes
Mini VDD: vga.sys
VDD: n/a
DDI Version: unknow

Notes:

-The system is using the generic video driver. Please install video driver provided by the hardware manufacturer.
-To test DirectDraw functionality, click the "Test DirectDraw" button above.
-Direct3D functionality not available. You should verify that the driver is a final version from the hardware manufacturer.

Ma poate ajuta cineva?

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Trebuie sa instalezi driverul placii video de la fabricant, cauta marca pc-ului tau si cand dai de fabricant cauti la placa video facand o sincronizare cu a ta il gaseste si tu vei accepta descarcarea versiunii curente.

Direct 3D nu merge, trebuie sa-l verifici intrand la acelasi fabricant al pc-ului vei scoate versiunea buna, altceva nu ai de facut. Nu are rost sa faci testul DirectDraw doar daca ai chef.

| YoungCaesar a răspuns:

Salut!

Mergi pe pagina nVidia.com,acolo la drivere selectezi numele placii video si download. Dupa ce termini instalezi si DirectX dela Microsoft, versiunea cea mai recenta pentru XP.

Bafta! :-)