| ChristII a întrebat:

ieriam facut o scanare la PC si am gasit ca am "heuristic virus" daca puteti sa-mi spuneti cat de grav e virusulsi cum as putea sa-l rezolv.

4 răspunsuri:
| N0xEterniS a răspuns:

De obicei nu-i nimic. Daca ai crack'uri de la jocuri, e '' false positive ''. Adica antivirusul iti spune ca ala e virus, cand de fapt nu-ti face absolut nimic rau.
Mi-a spus cineva treaba cu false positive e de la companiile care fac jocurile. Ele platesc brandurile antivirus ca sa-ti arate ca e virus, sa te sperie happy
Asa am patit si eu de multe ori, dar bagam la '' exceptions '' in antivirus si nu mai aveam treaba!

| valentin75 a răspuns:

Salut! Daca il cureti... ce nu iti mai functioneaza. Curata-l si vezi ce ai stricat!

| marin81 a răspuns:

Depinde ce fel de programe ai bagate in pc/ daca ai bagate programe cu crack, e posibil ca anumiti antivirusi sa il recunoasca, crackul, ca si virus/ Cel mai bun mod de a scapa de virusi este sa formatezi hardul si sa reinstalezi windowsul din nou

| ChristII explică:

Nu am crack-uri si atunci cand intru intr-un joc mi se misca ecranul pana se resetaza pc-ul si ma gandesc ca s-ar putea sa fie de la acest virus.