| mjk99 a întrebat:

Imi cer scuze daca nu este cea mai potrivita categorie. in fine, pur si simplu am deschis PC, l-am mai deschis azi, fara probleme, dar acum cand l-am deschis, vad totul mai mare. pictograme, scrisul, tot. nu este rezolutia de vina, am incercat, nici monitorul. va rog, ajutor. sper ca nu trebuie reinstalat windows. doar ce l-am reinstalat acum cateva zile.

Răspuns Câştigător
| nashu40 a răspuns:

In mod normal ar trebui sa fie de la rezolutie. Incearca mai multe si vezi daca se modifica, dar nu uita sa dai si apply.
Ar mai putea sa fie si un virus. Fa o scanare.
O alta cauza posibila e driverul placii video, probabil s-a intamplat ceva. Da clik dreapta pe my computer, mergi la proprietati si apoi la device manager si daca e vreo problema la vreun driver, va apare cu cemnul intrebarii in dreptul lui.
Bafta!

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Problema e ca driverul sa dezinstalat si esti o rezolutie low

| untu a răspuns:

Cand deschizi PC, inainte de startul windows, apasa tasta F8, apasa,, REPAIR YOUR COMPUTER", apoi apasa la,, STARTUP REPAIR", apoi restarteaza-l!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu e nici rezolutia, nici driverele placii video sau chiar placa video, e posibil sa se fi defectat monitorul. Am patit asa cu un ecran de laptop.