| Sebytzu_9214 a întrebat:

Imi merge PC-ul greu.Am un Intel pentium dualcore 2.7, 4 gb ram, 1gb placa video, windows 7. Procesorul se supra-incarca foarte repede! HELP!

Răspuns Câştigător
| EnvyU a răspuns:

Cred ca e de la search indexer... urmeaza pasii

First of all click Start, type services.msc and press Enter

This will open Services dialogue box.

Now locate the Windows Search service in the list of services, right click it and choose Properties.

In the startup type drop down box, choose the Disabled option.

Click the Apply button, reboot your computer and thats it, Search Indexing has been disabled. Enjoy!

Si mie imi mergea greu dupa ce instalasem windows 7 si am realizat ca era de la tampenia aia, imi ajungea memoria la 70% in idle.
Daca tot greu se misca s-ar putea sa ai virusi, recomand reinstall windows

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cheama un specialist!
Poate sa fie de vina hardware-ul!

| ElektroBoom a răspuns:

Cele mai plauzibile situatii sunt cele de a avea virusi, de a rula programe nu tocmai folositoare dar mari consumatoare de resurse sau de a avea registrii incarcati (ceea ce in majoritatea cauzelor sursa consumului mare de resurse). Incearca sa iti cureti calculatorul de virusi (daca exista) si sa reinstalezi sistemul de operare.Deasemenea poti instala Linux si nu o sa mai ai treaba cu virusii ori registrii foarte incarcati.