| Ziser a întrebat:

Imi poate spune cineva daca componentele astea sunt compatibile? Procesor: Procesor AMD Athlon II X4 760K, Placa video: Sapphire AMD Radeon R7 240, 2048MB, HardDisk: HDD WD Blue 1TB, 7200rpm, 64MB, SATA 3, Placute RAM: 3 x 2gb KINGMAX 1333mHz, Placa de baza: Asus A88 A88XM-A, socket FM2+. Si daca sunt compatibile, imi puteti spune o sursa intre 75-150 de lei care sa fie compatibila cu ele?

6 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Compatibile, da. Daca vrei mai mult decat net, filme, si eventual jocuri de FB, e muci. Bani aruncati pe geam. Sursa o iei pe aia mai ieftina cu 3 ani garantie si PFC activ. Preferabil si MACAR un 80+ Bronze, daca gasesti in banii astia.

| Ziser explică (pentru KodrutZ):

Imi poti da un link de la sursa?

| KodrutZ a răspuns:

Zi care e bugetul total, ce componente ai deja (monitor, boxe, alte periferice pp ca le pastrezi, poate si carcasa), si cam ce vrei sa faci cu el. In alta ordine de idei, bagi bani intr-o platforma moarta. Mai bine mai astepti cateva luni pana ies proacele noi de la AMD. Oricum... rezolvam si cu ce e acum pe piata, dar nu cu mizerii ca ce ai bagat tu mai sus.

| vidii a răspuns:

Salut,te poti ajuta eu cu alegerile, raspune-mi la cateva intrebari.
1.Ce buget ai?
2.Care este rezolutia maxima a monitorului tau? Si ce intrari are?

| AndreiM77 a răspuns:

Procesorul pe care l-ai ales este pe socket fm2, placa pe fm2+, alege o placa de baza pe socket fm2

| Ziser explică:

Am reusit sa imi fac pc-ul cu componentele mentionate mai sus. Kodrutz, ce sa zic? Daca nu stii nu vorbi. PC-ul pe care il am poate rula lejer GTA V, CS:GO, Skyrim, H1Z1, etc. Cica "muci".