| AndreiGamingg a întrebat:

Imi puteti recomanda un PC de gaming cu bugetul maxim de 2400 ron? Vreau ca pe acest pc sa ruleze jocurile Fortnite(150-200 fps pe low-medium) si CS:GO(200-300 fps pe low-medium) PC-ul as dori sa fie de pe PC Garage.
Multumesc anticipat celor care imi vor comenta.

Răspuns Câştigător
| SilviaDulcik a răspuns:

Bună!
La ce rezoluție vei juca? Contează foarte mult acest lucru.
Pentru ce ai nevoie de 150-200, 200-300 cadre pe secundă în jocuri? Ai monitor 120/144/240Hz?

În suma de 2400 lei recomand:
https://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/4182526/

Ai un procesor cu șase nuclee (și 12 threads) destul de bun, 16GB RAM dual-channel, un SSD 120GB M.2, un HDD 1TB, placa video RX 580 8GB (același model pe care îl am și eu în calculatorul personal).
Cu acest calculator vei juca Fortnite și CS:GO la 1080p și low-medium la peste 100 cadre pe secundă (garantat).

(În acel moment acest PC costa 2420 lei)

1 răspuns:
| CM7YRE a răspuns:

Vezi ca varianta Silviei e putin mai ok (ca entry level) decat a mea, doar cu o modificare: Ia ramii astia https://l.profitshare.ro/l/7416959 (sunt 16 gb pe 3200, dual, Adata) o sa-ti mearga mai repede. Sunt cu 12 ron in plus fata de cei 8 gb. Scazand de la b450 la A320, ai buget de multe altele, cum ti-ai pus ea SSD si HDD. Funda e pentru ea!