| Anonym985544 a întrebat:

imi voi cumpara un laptop nou. Sa aiba Intel core i5 sau i7? Nu vreau sa fac mare gaming pe el vreau sa mearga minecraft pe setari rezonabile. Diferenta de pret de de vreo 500-650 de lei.

Răspuns Câştigător
| KinekT a răspuns:

In 17000 de lei nu te astepta sa ai nu stiu ce detalii la jocuri poti avea asa ceva
http://www.pcgarage.ro/......1gb-black/

Te vei putea juca orice joc la setari low(depinde de joc poti ridica setarile la maxim)

sau mai pui 100/200 lei si iti iei asa ceva:
http://www.pcgarage.ro/......2gb-linux/
O placa video de 2 ori mai buna=>poti ridica rezolutia maxima cu setari destul de ridicate, ai 1tb spatiu de stocare

9 răspunsuri:
| MineIsLikeABridge a răspuns:

I5 iti ajunge mai mult decat pentru minecraft happy

| KinekT a răspuns:

Aaa...tu ceri i5 sau i7 ca sa joci minecraft?straight facestraight face pentru minecraft ai nevoie si de un pentium 4 si o placa video slaba. Daca vrei gaming nu te uita la procesor tine minte ca ai nevoie de i5 4th generation si o placa video buna.Ce buget ai? Ca iti caut eu un laptop bun pentru jocuri dar si in aplicatiile de zi cu zi(internet, filme etc.)

| Anonym985544 explică (pentru KinekT):

Bugetul meu e de 1700 RON

| Anonym985544 explică (pentru KinekT):

Nu imi prea place ideea de 1.8 GHz... ma voi uita cu tata (se pricepe) Mersi oricum daca ii place primesti funda big grin

| KinekT a răspuns (pentru Anonym985544):

Pai vezi tu. 1.8 ghz dar procesorul are o arhitectura pe ivy bridge care este destul de buna.Memoria cache iar este buna+ca vine cu o placa integrata hd 4000(in jocurile care nu au nevoie de nu stiu ce placa grafica o poti folosi pentru economie de baterie)

| Anonym985544 explică (pentru KinekT):

Cred ca voi lua acel ACER dar ca si ultima intrebare merge bine in Team Fortress 2?

| KinekT a răspuns (pentru Anonym985544):

Normal,eu am un laptop cu un pentium 2020m tot pe ivybridge si o placa video geforce 610m 1gb (mult mai slaba)si imi merge pe setari maxime rezolutie 1366x768 la 40-50 fps.Acer-ul nu va avea nici o problema

| Anonym985544 explică (pentru KinekT):

Alright dude big grin

| KinekT a răspuns (pentru Anonym985544):

In 17000 de lei nu te astepta sa ai nu stiu ce detalii la jocuri poti avea asa ceva
http://www.pcgarage.ro/......1gb-black/

Te vei putea juca orice joc la setari low(depinde de joc poti ridica setarile la maxim)

sau mai pui 100/200 lei si iti iei asa ceva:
http://www.pcgarage.ro/......2gb-linux/
O placa video de 2 ori mai buna=>poti ridica rezolutia maxima cu setari destul de ridicate, ai 1tb spatiu de stocare

| MiulescuFlorinel2000 a răspuns:

Guess what? I found a site that's giving Minecraft codes away for free! http://freeminecraft.cc