| StefanVLY a întrebat:

in ce program pot face lycris pentru melodii, cu cat mai multe cu cat mai bine, dau funda! rapid love struck

3 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

1. Movie Maker - Incepator
2. Camtasia Studio - Incepatori
3. Sony vegas 9 - Mediu - Experti
4. Premier Pro - Experti
5. After Effects - Experti
Pana la Sony vegas adica movie maker si camtasia, sunt pentru incepatori, dar camtasia e putin mai complicat, insa e mai bun.
Sony vegas este atat pentru incaptori cat si pentru experti, dar este putin mai greu decat restul.
Premier Pro si After Effects sunt destul de grele dupa mine, daca nu ai experienta cu programe pentru video, nu te baga pe ele daca nu vrei sa le inveti completwinking

| irbis a răspuns:

Lyrics inseamna versuri. Nu ai nevoie de program special pentru a le scrie. Daca vrei sa faci partituri, care nu inseamna sa faci versuri, incearca guitar pro. Daca vrei sa te inregistrezi cantand versurile, poti folosi Adobe audition.
P.S. Exista programe care pot face muzica cu tot cu voce si nu e nevoie sa canti tu nimic. Cauta vocaloid (vocea cea mai cunoscuta e a lui Miku Hatsune). E de origine japoneza, asa ca nu stiu daca gasesti si in engleza.

| piTiCcu a răspuns:

MovieMaker, este foarte bun. Asta il folosesc si eu.
http://download.chip.eu/ro/Windows-Movie-Maker-2.0_92499.html