| Boyka234 a întrebat:

In primul rand vreau sa va salut pe toti.
Deci problema mea este in felul urmator.Am un televizor BEKO si mi-am pierdut telecomanda, asa ca am fost si am cumparat una noua doar ca e de aceea universala care arata exact ca si asta http://cdn.allshops.ro/......909255.jpg Si as dori sa pot intra in canalul AV! Doar ca la televizor nu am niciun buton care sa pot intra si pe telecomanda, nu merge niciunul din butoane sa intre, pe hold inchid si deschid TV, pe POWER schimb canalul pe 1- dau volum mai tare etc. si am aapasat toate butoanele si niciunul nu intra in AV! Daca vreti va rog ajutati-ma sa imi ziceti cum pot intra, sau sa setez telecomanda, dar ..sa fiti atenti ca pe google scrie ca am nevoie de butoanele.SET si TV1 ca sa setez,, eu la telecomanda nu am acele butoane! HELP!

1 răspuns:
| Petre a răspuns:

Din câte știu eu acele telecomenzi universale trebuie să fie setate pe o anumită frecvență compatibilă cu televizorul/VCR-ul/DVD-ul. Încearcă să cauți frecvența.

La televizoarele CRT (în general) pentru a intra în canalul AV/EuroScart trebuie să "butonezi" înainte de canalul 0 sau după 99/130.