| Taner13 a întrebat:

In ultima perioada am instalat cateva jocuri pe pc. Spre exemplu tocmai am instalat The Witcher 2, cand intru in el imi apare urmatoarea eroare "The program can't start because mfc100u.dll is missing from your computer. Try reinstalling the program to fix this problem." Am incercat sa iau respectivul fisier de pe internet si sa-l pun acolo unde ii este locul, dar in continuare imi spune ca lipseste. Acest lucru s-a intamplat la mai multe jocuri. Ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| Taner13 explică (pentru EnvyU):

Acel program e pe 32bit, windowsul meu e pe 64 bit, sigur e bun?

| EnvyU a răspuns (pentru Taner13):

Nu are importanta pe cat e windowsul, pentru multe jocuri ai nevoie de ambele visual c++ si pe 32 si pe 64, eu am luat toate redistrub... de la 2005 pana la 2014

| Taner13 explică (pentru EnvyU):

Ok,multumesc de sfat, daca functioneaza ai funda big grin