| sundoku a întrebat:

Salut tpu.Inainte de toate vreau sa va spun Paste Fericit!
Am windows xp pe pc,si vreau sa imi bag win 7, pentru ca nu mai am memorie pe C.Cand vreau sa-l instalez nu pot sa il instalez pe partitia C. Zice windows cannot be installed to disck 0 portion 1.Imi apare sa dau Refresh sau Load drive.Imi apare si next dar nu ma lasa sa dau.Va rog sa ma intelegeti si sa ma ajutati sa imi instalez windows-ul.Multumesc antincipat!

Răspuns Câştigător
| heddy10 a răspuns:

Păi ar trebui să poți formata partiția din moment ce bootezi de pe dvd...

11 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Tu realizezi ce vorbesti? Ia fii antena aici: "Am windows xp pe pc, si vreau sa imi bag win 7, pentru ca nu mai am memorie pe C."...pai daca pentru xp nu mai ai memorie pe C, dar pentru win 7?

| heddy10 a răspuns:

Tu incerci să instalezi windows-ul direct din PC prin setup, sau de pe un stick/DVD?

| sundoku explică (pentru heddy10):

DVD

| sundoku explică (pentru heddy10):

Deci am un dvd cu win 7 pe el, il bag si nu pot sa il instalez.

| heddy10 a răspuns (pentru heddy10):

Mă bucur că te-am putut ajuta happy

| heddy10 a răspuns (pentru sundoku):

Păi ar trebui să poți formata partiția din moment ce bootezi de pe dvd...

| AdycuThebest a răspuns:

Cand instalezi trebuie sa stergi partitia C..adica stergi windows-ul vechi (Xp)..fi faci alte partiti noi...si apesi pe pe partitia C pentru ca sa instalezi pe el.dar dupa ce formatezi partitia C...

| sundoku explică (pentru AdycuThebest):

Si cum pot formata partitia C? Click dreapta pe ea si dau format?

| heddy10 a răspuns (pentru sundoku):

Nuuuuu laughing)). Tu bagi DVD-ul in unitate și atât? Trebuie să-i dai să booteze. Știi să bootezi?

| sundoku explică (pentru heddy10):

Nu frate laughing Dami add la mess sau fb.mess : dj_sergiu443, fb: Sergiu Cristea

| Sempay a răspuns:

Vrei sa instalezi win 7 s-ar putea sa trebuiasca sa formatezi tot se intampla sa nu poti instala win 7 daca nu ai formatat toate partitiile si create din nou chestia asta se intampla rar da eu am patit si a trebuit sa imi pierd datele. important win 7 cere cerinte de sistem ram 1gb/ 1, 5gb hard 15/25gb video 256/512 si procesor 1gb/1, 5gb. daca ai macar atat e ok daca nu ramai la win xp

| sundoku explică (pentru Sempay):

Am mai avut win7, Si imi merge destul de bine pc-ul cu el.