| ToxicTpu a întrebat:

intentionez sa imi cumpar un laptop. buget maxim 2500 lei. vreau sa ma joc pe el orice dar sa il folosesc si toata ziua( mess facebook etc). ce imi recomandati? dau funda pentru raspunsurile bune!

5 răspunsuri:
| introduaicinumele a răspuns:

1) Ce brand vrei tu (eu prefer Asus, Dell, Acer pentru ca am avut de la ei si mi-au placut si ca design si ca hardware).
2) Procesor dual-core (un i5 ar fi de ajuns).
3) placa video dedicata, poate fi si cu 1, si cu 2 Gb, dar sa fie dedicata ca nu se compara cu cea on-board care nu-i buna de nimic.

La pretul acela nu te astepta sa-ti mearga orice, Far Cry 3 s-ar putea sa-ti sacadeze foarte mult happy pentru gaming tot PC-ul este seful, dar desigur, cu o placa video de 1500 lei ca sa mearga orice happy

| John1973 a răspuns:

Uite aici un laptop la bugetul tau http://bit.ly/1C6jpnp

| Bitza91 a răspuns:

Laptopul nu este facut pentru gaming..nu inteleg de ce te duci direct la laptop. poate din cauza faptului ca este foarte usor de purtat dupa tine.dar in privint gaming-ului nu prea este recomandat.