| Draghici_Eduard-Alexandru_XD_1990 a întrebat:

Ma puteti lamuri si pe mine? As vrea sa imi cumpar un pc dar el nu are sistem de operare.
Trebuie sa ii instalez eu ce windows vreau?
Si driverele trebuiesc si ele instalate?
Acesta este pc-ul pe care vreau sa il achizitionez
http://m.cel.ro/......yE1MTAn-l/

Răspuns Câştigător
| Bratu_Andrew_2000 a răspuns:

Poti cere celor de la magazin sa iti puna Windows pe el. E posibil insa sa iti ceara bani. Daca vrei, poti sa pui orice soft pe el singur, dar trebuie sa il ai pe un CD/USB/disk extern. Exista tutoriale pe Youtube care it arata tot ce trebuie sa stii. Insa, probabil o sa trebuiasca sa crackuiesti windowsul. Driverele, se instaleaza automat in 99% din cazuri.

2 răspunsuri:
| nelyjoly a răspuns:

Merg toate versiunile de windows. In colet trebuie sa ai cd-urile de la placa de baza si placa video cu tot cu drivere.

| Bogdan70001 a răspuns:

R: Da iti poti instala pe el ce Windows vrei, DAR daca iti iei Windows 7 este necesar sa-i instalezi tu driverele manual in chimb la Windows 10 ti le instaleaza el automat
Alte solutii:
Daca ti-am fost de ajutor nu uita de funda si evaluarea raspunsului raspunsului ca fiind folositor si/sau inteligent
Nume user: Bogdan70001
Utilizator: Senior
Raspund frecvent la categoriile: Telefonie, Tehnologie
Cele mai multe raspunsuri le dau la Telefonie