| BaiatulAnonim1234 a întrebat:

Merge aceasta Placa Video pe acest Proccesor? Placa Video: http://www.emag.ro/......E5Z3KBBBM/
Proccesor: AMD Athlon(tm) II X2 215 2.70 GHz
Va rog frumos sa-mi raspundeti la Intrebarea mea! DAU FUNDA GARANTAT!

Răspuns Câştigător
| VlogDinMers a răspuns:

Pai procesorul are socket AM2+
; AM3 si placa video e PCI express
Ce vreau sa spun este ca placa de baza conteaza in acest punct trebuie sa cauti o placa de baza compatibila cu ambele componente sau sa incepi prin a alege intai placa de baza apoi componentele pe care le doresti in functie de compatibilitate/performanta dortia. Succes!

1 răspuns:
| Narcis2007 a răspuns:

Daca placa ta de baza are

PCI Express 2.0 x16