| xzawn17 a întrebat:

Merge sa bag un monitor? Am gtx 1060 3gb si vreau sa am 2 monitoare! Credeti ca o sa functioneze ok? Monitorul secundar o sa-l tin pentru discord/Youtube.

Răspuns Câştigător
| Utilizator9998 a răspuns:

Daca are un port poti folosi un adaptor! Sigur ca merge sunt pana la urma 3gb de memorie dedicata pe placa ta grafica! Discord sau Youtube nu folosesc mult din memoria grafica, dar nu o sa mearga daca iti pui pe un monitor un joc si pe celalalt alt joc...

3 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Cate output-uri are placa video, atatea display-uri suporta.

| ClaudiuM1997 a răspuns:

O sa mearga fara probleme, poate o sa iti scada putin performanta. Eu ma joc de ex League of legends pe un monitor si Youtube pe celalat fara bai. Am laptop cu 1050 2gb