| Robert_Robert_2001 a întrebat:

Salut TPU
Mi-am achiziționat un laptop Asus x540lj-xx001d și e free dos am un stick cu windows 10 ai am intrat în bios și am setat sa booteze de pe stickul ăla.Dar acuma cand îl repornesc nu știu pe ce tasta să apas ca sa booteze.. Știi cineva tasta de boot?

Răspuns Câştigător
| Zaygon a răspuns:

La Asus parca ESC era pentru boot menu. Ia la rand Esc, F8, F10, F12.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai setat ca sa boot-eze din stick, apesi Any Key asa cum iti zice. Adica oricare tasta, nu conteaza.In timp ce iti scrie press any key urmat de... apesi orice tasta.

| vladutzu09 a răspuns:

De obicei este F2 pentru bios... Pentru boot este F8 parca dar daca ai setat corect din bios si salvezi dupa ar trebui sa mearga de pe stick (doresc sa mentionez ca este mult mai bine de pe un dvd fata de un stick)