| AleexTPU a întrebat:

Mi-am achizitionat un S3 acum 3-4 zile si tot am impresia ca se descarca cam repede. Ma joc pe el hayday si mai intru pe whatsapp. De exemplu l-am scos azi-dimineata la 10 din priza si l-am bagat iar la incarcat pe la 7 seara cu 5% baterie. Cum pot mari durata bateriei?

4 răspunsuri:
| KinekT a răspuns:

O poti mari : diminuand luminozitatea ecranului( o poti face chiar mai mica cu un filtru de pe giogle play), dezactivezi wi-fi sau 3g ( care nu cred ca e o optiune pe care o so alegi), dezactivezi rotirea automata, daca ai optiunea power saver ar fi bine sa o folosesti(nu recomand battery saver-urile de pe google play)

| SteelGamingRomania a răspuns:

Sper ca ai facut formatarea bateriei(adica chestia aia cu lasi telefonul 24h in priza, il lasi dupa ce l-ai descarcat complet prima data). Daca da scade din luminozitate si ia-ti o aplicatie care sa mentina bateria

| Dya26Na a răspuns:

Apelează la cineva cunoscut care se pricepe la telefoane și spune-i să arunce o privire la baterie. Sau poate e vina ta ca iți lași app. deschise sau WiFi-ul. Funda? :*

| AleexTPU explică (pentru Dya26Na):

Folosesc datele mobile (cand termin le opresc) si sterg si aplicatiile recente