| AlexBot a întrebat:

Salut,TPU.Mi-am cumarat(primit)un laptop un pic folosit.Este HP Pavillion Enteinament PC(nu stiu daca am scris bine).Iar cand vreau sa-l pornesc imi face un bip lung si doua scurte,iar eu m-am informat si am aflat ca este o problema cu placa video,iar cand l-am dus la cineva pe care cunosteam priceput mi-a confirmat asta.A spus ca placa nu e pusa bine,bla,bla,bla. ceva cip de care habar n-am,bla,bla, bla, si ca trebuie suflat cu ceva aer cald(Eu cam asta am inteles)si nu stiu cum sa-l repar.Varog ajutati-ma.Dau funda

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Pai nu sti tu sa faci, operatia se numeste REFLOW.Aerul cald se aplica pe toata suprafata placii de baza. Te duci la un service cu el.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bip face o memorie ram stricata.

| andrei690 a răspuns:

Http://www.google.ro/......Http?/url
TE descurci? :)) Eu cred ca da : Iti poti lua o suflanta ieftina si cu putina indemanare si documentatie de pe net o sa reusesti :)

| andrei690 a răspuns:

Daca l ai primit gratis, vezi ce valoare ar avea si in functie de asta decizi daca merita reparatwinking