| ArmaniNR1 a întrebat:

Mi-am cumparat o placa Nvidia geforce 8400GS 256 MB, am montat-o am pornit calculatorul dar monitorul nu porneste( mai precis nu face conexiunea cu pc-ul ca si cum nu ar fi conectat la unitate doar in priza) care ar fi problema?

2 răspunsuri:
| Ottakringer a răspuns:

Salut. Mai bine faci un topic aici : http://forum.softpedia.com/forum/240-depanare-sistem/
Si o sa iti raspunda cineva cu experienta si calificat in asa ceva. Nu ti-as recomanda sa te iei dupa unele sfaturi de aici :) O zi buna.

| GreenEagl3 a răspuns:

Primul lucru pe care trebuie sa-l faci e sa te asiguri ca ai conectat mufa de la monitor in portul placii video (nu sugerez ca nu stii asta, e doar o masura simpla), iar daca e la locul lui, incearca sa cureti cu un betisor de urechi inmuiat in acetona pinii de pe mufa de la monitor pana nu mia ramane acetona pe betisor. Daca astea nu functioneaza, apeleaza la un forum specializat in asa ceva.
Daca te-am ajutat, poti trece cu un subscribe aici, te rog :https://www.youtube.com/user/SubwayTrolls :D
Eventual poti viziona cateva clipuri si sa lasi un like, comment daca iti place ce postez. Bafta!