| sergiustephan a întrebat:

Mi-am cumparat un laptop ASUS X552LC. Am creat un USB bootabil cu programul Rufus, iar apoi l-am introdus in laptop. Am pornit computerul si mi-au aparut 3 optiuni. L-am mai pornit inca o data si am apasat pe tasta Delete sau F12(nici acum nu stiu care este,apas pe ambele odata, poate imi spuneti)...si mi-a intrat in BIOS. M-am uitat pe internet si zice sa intru in boot device. Am intrat in boot si de acolo nu stiu ce sa mai fac. Dau FUNDA!

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

La Asus in bios se intra pe f2 in general la laptop-uri si in boot menu cu escape.

1 răspuns:
| maturgrizonat a răspuns:

In boot device setezi ca'' first boot device'' sa fie stick-ul USB.