| Khero a întrebat:

Mi-am descarcat acasa CodeBlocks de pe siteul oficial, pentru a mai rezolva cateva probleme pentru liceu. Cand sa pun programul in executie imi da o eroare "It seems that this file has not been built yet.". Am incercat sa schimb copilatorul, dar nimic. Ceva idei?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sigur ai intalat si un compilator si nu doar ide ul?

ai creat corect un proiect daca primul pas esti sigur ca este facut ok?

| Florin_Chiba_1988 a răspuns:

Eroarea aia îţi spune că fişierul nu a fost creat încă. Întrebarea mea este la ce fişier se referă? Ai făcut un cod sau doar ai vrut să execuţi Codeblocks-ul?