| manu102010 a întrebat:

mi-am facut un server de samp si am windows xp i-am dat ipul unui prieten de la sv si mi-a spus ca nu-i merge svul ce sa fac care ma ajuta i dau funda! am net de la rds-rcs digi prin fibra optica! atentie dau funda ma puteti contacta la Y! M zahamanu@yahoo.com

1 răspuns:
| Brinzan_Denis_1996 a răspuns:

In primul rand pe internetul care il ai probabil ai ip dinamic, gresesc? si in al-2-lea rand serverul merge pe internetul care il ai, dar trebuie sa le dai de fiecare data alt ip cand iti dai un restart la net. daca vrei sa nu le mai dai ip de fiecare data intra pe no-ip.com iti faci cont si downloadezi programul lor de acolo la download.acolo o sa iti faci un host cu orice nume vrei plus categoriile lor gratuie gen nume.zapto.org sau nume.no-ip.org! serverul probabil nu l-ai configurat bine. uita-te la filmulete pe net cum sa faci un server daca nu te pricepi. eu te-am ajutat cu ip-ul. sper ca primesc funda!