| YoYoIonut a întrebat:

Mi-am luat si eu de curand un card pentru telefon, de 16 GB.
Toate bune si frumoase, dupa 2 saptamani am formatat cardul si am bagat iar melodii in el nu mai ca de data aceasta telefonul meu nu-mi mai citeste cardul.
Va rog frumos sa ma ajutati!
Telefonul meu nu e unul smart (din pacate), e un Samsung touchscreen vechi.
Inainte sa formatez cardul,telefonul meu il citea, era ok, dar acum nu mai vrea.

FUNDA SI VOT!

1 răspuns:
| nashu40 a răspuns:

Cum ai formatat cardul? Cu telefonul sau cu calculatorul? Trebuie formatat direct cu telefonul ca sa fie o formatare corecta.
Mai ai varianta sa incerci cardul in telefonul unui prieten, ca sa fii sigur ca e de la el si nu de la telefon.
Iar ultima cauza probabila e praful care4 a intrat in slotul pentru card si de aceea nu-l recunoaste. Incearca sa cureti acolo, sa suflii praful sau sa cureti cu o pensula curata.
Bafta!