| Cristina_Dora_1977 a întrebat:

Mi-Am mutat routerul dintr-o camera în alta și nu funcționa internetul. L-Am adus unde era prima data și din nou nu mă puteam conecta. L-Am resetat de mai multe ori. Ce sa fac? Mulțumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună Cristina! Problema este că atunci cînd ai scos routerul din priză el sa resetat si acum nu te poti conecta din cauză ca nu ai setat routerul cu parola inițială, trebuie sa i chemi pe cei care ti au instalat routerul, astea sunt aparate care nu le muti asa din loc in loc, acestea odată setate de furnizorul de internet nu le misti din loc niciodată, nu trebuia sa il muti, prinde ai wifi in orice colt al casei? Acum nu ai merge, ce companie de cablu internet telefonie ai? Rcs, Dolce, Upc? Suni mîine la ei si faci op sesizare, vor veni băietii de la cablu si il vor configura, dar trebuie sa le spui lor daca vrei sa il pui in cameră, ei vor aduce cablu de net lung cît sa ajungă.

2 răspunsuri:
| JustCosmin a răspuns:

Trebuie ceva mai detaliata problema. Daca s-a mutat router-ul dintr-o camera in alta, nu ar trebui sa afecteze reteaua. Problema poate fi din alta parte, probabil chiar la device-ul pe care incerci sa te conectezi. Deci, mai daca se poate, ceva mai detaliat. Pe ce anune s-a incercat conectarea, ce eroare dadea? Setarile la router sunt facute cum trebuie?

| Genuqu a răspuns:

Sunai pe cei de la Internet si spune-i ca nu iti mai merge netu' si ei vine si til face automat!