| xBlueLiGhTx a întrebat:

Nu prea stiu care din aceste 2 pc-uri sa-l aleg.Eu il iau pentru gaming alt ceva nu fac pe el.

Cel mai rapid si mai detaliat raspuns primeste funda!

1: http://www.mediagalaxy.ro/......t520-linux

2: http://www.emag.ro/......uxActionV6

Cu sistemele de operare nu-i problema ca le schimb.

Răspuns Câştigător
| Me2 a răspuns:

NU CUMPARA GATA ASAMBLAT!
De ce?
1.Sursa Proasta(nu te tine mult si o sa faca boooom)
2.Carcasa de proasta calitate
3.Nu e bine echilibrat (Degeaba are pentium de generatie noua daca are o placa video....sa nu mai zic, Are HDD de 500 gb, cu 5400 rpm o bataie de joc, degeaba are 6 gb, nu te va ajuta cu nimic, placa video conteaza)
Eu am facut aici un wishlist cu un PC gaming care zic eu ca merita, le bate pe amn2 la un loc, pe cele alese de tine)
1.Procesor de generatie noua, bun la bugetul asta
2.Placa de baza buna, suporta pana la 16 gb RAM
3) 4 gb ram de la corsair-fac niste memorii foarte bune
4.HDD de 500 GB, foarte rapid si foarte bun
5.Placa video cu GDDR 5 512 mb de la nVIDIA -sterge pe jos cu acel 6570, chiar daca ala are 1 gb
6. O sursa foarte buna de la Sirtec care scoate 400 w reali, nu porcaria aia de sursa pocnitoare
7. O carcasa decenta de buget de la raidmax cu rosu si negru, foarte eleganta, interior vopsit complet in negru+2 ventilatoare incluse,
Aici ai wishlist:
http://www.emag.ro/wishlist/6611658076
Bafta la butonat
PS:DVD-RW nu am pus pentru ca nu-i vad rostul, eu nu folosesc de ani buni, instalez OS de pe stick

3 răspunsuri:
| BLKZ a răspuns:

O spun a mia oara, nu mai cumparati sisteme gata asamblate ca luati teapa. Sunt echipate cu carcase si surse proaste(sursa fiind cea mai importanta), plus alte componente care fac sistemul dezechilibrat(procesor puternic cu placa video integrata spre exemplu).
Daca vrei ceva bun, pentru jocuri, il faci pe piese.

| trolololo a răspuns:

Doua prostii. Fa-l pe piese, o sa fie mai bun.
Exclusiv dintre cele 2, al doilea e mai bun(insa nu e in stock). Procesor de generație noua si placa video mai buna.

Sa nu te pună dracii sa îl iei pe primul, o sa faci cea mai mare greșeală, are o tehnologie mult depășită.

| AlexPH14 a răspuns:

Eu as zice primul deoarece este cu mult mai bun decat al doilea, care are mai mic procesorul si calculatorul va gandi mai greut.