| GabyIonutz a întrebat:

O sa dau in curand un examen ECDL si am de ales intre Acces si Outlook si nu stiu ce sa aleg. Cu Acces am lucrat foarte putin iar Outlook de loc. Care dintre acestea este mai usor?

Răspuns Câştigător
| 141414 a răspuns:

Eu te-as sfatui sa dai examen la Outlook fiindca nu necesita lucru in aplicatie si este cel mai usor capitol dintre toate, sunt doar intrebari de tip drag and drop, hotspot si cateva grila si doar daca te uiti in aplicatie inainte e aproape imposibil sa il pici. Succes!

4 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Buna. Pai alegi ce stii tu mai bine. Poate ce mi se pare mie usor, tie ti se pare greu. E normal sa dai examen la ce te pricepi mai bine ( adica care e mai usor pentru tine).

| StefanKogut a răspuns:

Daca vrei sa te faci secretara atunci Outlook, daca vrei sa-ti si foloseasca la ceva in viitor atunci alege Access.

| Gabitzu246 a răspuns:

Dai la ce stii mai bine, eu personal as alege outlook parca este mai simplu, dar alege ce stii tu mai bine.

| DjSheepyOfficial a răspuns:

Trebuie sa alegi la ce te pricepi tu ce ai este mai usor. Unora li se poate parea usor Acces iar unora Outlook. Parerea mea invata Acces daca spui ca ai lucrat putin cu el