| VRares a întrebat:

Placa video ATI Radeon HD 5450 este buna pentru ceva jocuri cum ar fi gta 4? multumesc anticipat

5 răspunsuri:
| mateielisey a răspuns:

Placa ati e mai buna decat nvidia.Detin un 5450 este o placa destul de bunicica adica imi merg majoritatea jocurilor ceva mai greu NFs the run, dar in general e buna are doar 64 biti dar e o tehnologie noua dx 11 daca ai un sistem cat de cat si mai ales o sursa mica tio sugerez si e destul de ieftina si o poti overclocka usor
Merita banii si da iti merge gta 4 bine in general jocurile merg cu 20-25 fps depinde de joc
Nu te du p nVIDIA(din experienta big grin

| MaPlictisesti a răspuns:

Nu e buna pentru nici un joc mai ales pentru gta 4 care nu e optimizat. terminat cu prostiile, aia nu e placa pentru jocuri.

| yourfriend111 a răspuns:

Placa e foarte buna, dar procesorul si rami cum sunt?

| flipthelick a răspuns:

Da este buna dar eu iti recomant sa iti iei Nvidia GeForce la 800

| Cr9Ja a răspuns:

Da este buna am si eu ati radeon hd da seria 4xxx dar unele jocuri o sa ici ceara sa faci update la placa video il faci i dai restart la calc si o sa mearga dar doar daca iti da err cu 3d nu stiu ce o sa vezi tu