| Cedry2k8 a întrebat:

recent am cumparat un televizor HD, 22', si aseara am conectat cablul VGA, ca sa vad un film de pe laptop pe televizor. Toate bune si frumoase pana aici. Azi dimineata am conectat din nou laptopul la televizor, si am vazut ca imaginea, nu se vede cu o nuanta de albastru, am miscat mufa din laptop, se vedea bine, apoi iar se vedea cu alte culori. Ce sa-i fac sa se vada cum trebuie? Si mai nou, acum mi-a iesit si un surubel pe care nu pot sa il infiletez la loc, cel din televizor de la VGA (langa mufa VGA sunt 2 chestii de fier unde bagi mufa si una din ele a iesit si nu mai vrea sa intre la loc). Ce sa ii fac?

1 răspuns:
| FlorinCiokan a răspuns:

Schimba mufa VGA. Cumpara una la fel. Si eu mai pateam asa cand conectam laptop-ul la monitor. Daca a iesit acel surubel nu e o problema ala e doar sa stranga bine, dar nu are legatura cu conectivitatea. Merge strans cu doar 1 surub.