| BlackAngel29 a întrebat:

Recent am intampinat o problema cu PC-ul meu. Intru in jocuri gen CSGO, Dead by Daylight sau Paladins, si cand ma joc mai mult de 30 de minute mi se da restart la PC. Efectiv, trebuie sa-l inchid de la butonul POWER si sa il pornesc iarasi? Ce trebuie sa fac? Dau funda raspunsului cel mai corect si cel mai explicit.

5 răspunsuri:
| UserRo10 a răspuns:

1. Monitorizeaza temperaturile cu Speccy\Aida64 si vezi la ce valoare ajung. Posibil sa se inchida dintr-o data de la tenperaturi prea ridicate
2. Curata de praf componentele. Ia un conpresar si sufla(sa nu care cumva sa bagi aspiratorul sa traga) toate componentele. Eventual da si cu o pensula curata. Nu uita sa schimbi pasta.
3. Reinstall windows

| xSega a răspuns:

Schimba-i pasta de răcire și nu o sa mai ai probleme

| Alex007xD a răspuns:

Problema e simpla: Nu ti se invarte ventilatoru ala care iti raceste pc-ul. Cand pornesti pc-ul baga degetu in ventilator si invarte de el si lasa-l, dupa aia o sa isi dea drumul singur.

| Sibiescu_Ionut_1993 a răspuns:

Poti sa fi mai explicit?
Ce configuatie ai?
Ai cooler-ul stock pe procesor?
De cat timp ai sursa?
De cat timp ai pc-ul?
Cand l-ai curatat de praf ultima oara?

| Bojica_Dinamo_Adrian_1994 a răspuns:

Problema s-ar putea sa fie de la ventilator numai raceste bine si eu am patit-o si am schimbat ventilator si acum merge perfect