| WTFvlad a întrebat:

sa stiti ca am o problema cu calculatorul nu-mi mai merge tastatura si monitorul ca unitatea merge se deschide dar cand se deschide sta asa nu ruleaza bios-ul adica nu apare nimic pe eranul negru doar informati despre windows ca vreau sa-mi schimb windows-ul dar nu pot de tastatura si de monitor am facut totul si nimic nu ar mers am schimbat tastatura am scos mufa si ia-m bagat-o la loc si tot nu merge ce sa fac ca am deschis si unitatea si nu avea nimic rau nu era ars ceva sau stricat totul era in regula dar daca mi-ar merge tastatura asputea sa schimb windows-ul dar nupot de tastatura si de monitor ce pot sa fac va rog ajutati-ma ca tata are un laptop si nu ma lasa sa-l folosesc asa ca trebuie sa imi fac PC-ul va rog ca n-am nici garantie si tata nu vrea sa-l duca la reparat si nici nu vrea sa-mi cumpere alta unitate va rog ajutati-ma vreti sa raman fara PC

2 răspunsuri:
| Mudokins_Abe_1978 a răspuns:

In primul rand, incearca sa explici cat mai concret ce se intampla cu pc-ul tau,.(sau ce simptome are)
nici maca nu am inteles daca apare ceva pe monitor sau..chiar si asa, incearca sa verifici cablaju, curata placa de baza, ramii, etc.
si revino cu detalii mai amanuntite!
succes!

| vladut378 a răspuns:

Desfa unitatea si scoate rami si pune-i la loc...asa facea si al meu acum merge perfect