| GamingInMoldovaBAAAAA a întrebat:

sa vrea sa v-a intreb daca am ales bine vreau sa ma duc pe varianta amd deoarece intelurile sunt mai scumpe si mereu mi-a placut amd-ul dar nu stiu daca placa video este una foarte buna si nu stiu daca am facut alegera protivita cu placa de baza adica daca sunt compatibile va rog frumos
uitati aci un wishlist : http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/1289443/
DAU FUNDA

3 răspunsuri:
| TechGuyTpu a răspuns:

Poate ca Intel este mai scump dar, un i3 mai noi bate acel fx plus ca amd este ca o centrala termica.

| vidii a răspuns:

Procesorul nu este compatibil cu placa de baza, aceasta fiind 1155 iar procesorul am3+
Sursa,chiar daca scrie pe ea 750w nu este una de calitate, si nu scoate acei 750w
Uite recomandarea mea
- acelasi fx 8300
- placa de baza stabila
- 8gb ram
- 1tb hdd
- 120 gb ssd, pentru a face sistemul super-rapid
- Placa video este mai performanta decat r9 280, mai ieftina si consuma de 2 ori mai putin
- Sursa mai calitativa
- carcasa mai ventilata, mai grea, cu posibilitati mai bune de wire-management + 3 ventilatoare incluse
http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/1289553/

| vidii a răspuns (pentru vidii):

Placa de baza este 1150 nu 1155, nu stiu de ce am scris 1155, my bad