| Skayo a întrebat:

Se merita sa dau suma de 600 de lei, pe un procesor Intel i5 de 3, 2 Ghz + placa de baza si + carcasa?

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Ma referam la placa de baza. Sa nu fie una de proasta calitate in caz ca vrei sa faci overclock procesorului ( OC ). Cauta pe net ce inseamna overclock procesor.

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Depinde de vechime, mi se pare cam supcios pretul

| Skayo explică (pentru RAY):

Ti se pare ca este ieftin?

| Jipa95 a răspuns:

Da, dar numai daca i5-ul este din a 3-a generatie iar pe placa de baza se poate face un mic oc, sa nu fie petarda.

| Skayo explică (pentru Jipa95):

Un ''un mic oc'' imi poti spune exact ce inseamna ca nu prea ma pricep! big grin

| Skayo explică (pentru Jipa95):

Iti dau funda!

| Jipa95 a răspuns (pentru Skayo):

Ma referam la placa de baza. Sa nu fie una de proasta calitate in caz ca vrei sa faci overclock procesorului ( OC ). Cauta pe net ce inseamna overclock procesor.