| alexandru2002 a întrebat:

spuneti-mi si mie un windows bun pentru gaming. Am urmatoarele specificatii :
- procesor Intel Core i3 1.80GHz
- placa video NVIDIA GEFORCE 740 :2gb
- hard 1000gb
- ram : 4gb
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Petre_Cristi_1998 a răspuns:

Salut nu te luao dupa iswag metin este un joc de tot rasul si are cerinte slabe pe langa ce ai tu poti juca multe jocuri nu conteaza frecventa procesorul ci tipul daca ai un dual ore de 3.3mh si un i3 ca al tau i3 castiga pentru ca este un procesor cu o tehnologie mai avansata de cat cea dual core pentru windows recomand un windows 7 profersional sfat de cate ori vrei sa-ti iei un joc uita-te la cerintele mine de sistem pe cate ti-le cere jocul funda?

| iSwag a răspuns (pentru Petre_Cristi_1998):

Prietene, eram ironic.

6 răspunsuri:
| iSwag a răspuns:

Cu procesorul ala cred poti juca doar Metin2. Restul sunt relativ decente...

Cred ca windows 7 e cel mai bun pentru tine.

| KodrutZ a răspuns (pentru iSwag):

Poate juca destule, stai tu catinel. Buba e spanacul ala de placa video si faptul ca nu imi dau seama exact ce sistem are, s-ar putea sa fie vreunul de-ala brand name facut fix pentru office si atit.

| iSwag a răspuns (pentru KodrutZ):

Pai in ziua de azi toti vor sa joace jocuri ca si Assasin's Creed chronicles: China sau se plang ca au "fps sub 60" pe dota 2.

| KodrutZ a răspuns (pentru iSwag):

... si monitor de 60 Hz si vor 200 fps in CS, lol. EU joc Armored Warfare (foloseste engine de Crysis 3) cu i3 si 750 TI fara mari probleme, War Thunder merge superb in full HD cu mai tot spre maxim, AA si AF la maxim, de regula sta in 55-60 fps ca am vsync on, chiar si Far Cry 4 a mers pe high cind aveam monitor 1280X1024 fluent, insa in full HD merge pe medium ok, adio high. In fine... ideea e ca i3-ul e un procesor decent. Astept i5-ul non-K din familia Skylake si upgrade scrie pe mine. happy

| iSwag a răspuns (pentru KodrutZ):

Interesant.