| Aleksandru97 a întrebat:

Tocmai am luat un laptop Hp 250 G5, fara sistem de operare. Am instalat Windows 7, dar niciunul dintre porturile USB 2.0 nu funcționează. Imi este imposibil sa instalez driverele pentru USB de pe internet, din moment ce ce programul cu care scanez toate driverele mele este pe un stick... Ajutor va rog!

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Verifica in BIOS Setup, daca porturile USB sunt admise (Enabled).

Verifica si in Device Manager daca apare structura USB si daca nu sunt conflicte.

Documentatie si driverele, precum si programe de testare le gasesti la fabricant, aici:
http://support.hp.com/za-en/product/hp-250-g5-notebook-pc/10180321/manuals

| K0sti a răspuns:

Driverele se iau de la producator, nu cu prostii de programe, daca ai net! Daca nu, le iei pe alt calculator si le pui pe un CD, logic! Greu?

| untu a răspuns:

Trebuia sa luati un laptop cu sistem de operare preinstalat Windows 7 cu toate driverele necesare!(windows 7 home premium)