| Tomoiagă_Răzvan_1997 a întrebat:

Tocmai ce mi-am pus Windows 8.1 x64 pe un laptop MSI VR601 cu procesor Intel Core 2 Duo T5550 si 2 GB RAMI.Merge cam greut dar merge, si cred ca e din cauza ca nu am instalat toate driverele.Imi puteti spune un program pentru drivere va rog?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ar mai trebui si niste memorie. Macar 2 Gb.
Intra pe http://www.ma-config.com/en
Apasa Start the detection. O sa-ti apara mai jos Agent installation. Apesi pe el si iti apare Automatic Installation.
Apesi pe el si se va instala un programel. Dupa trebuie sa apesi iarasi Start the detection. In My Drivers vei gasi toate driverele tale. Cele cu galben trebuie instalate obligatoriu, cele cu verde sunt update-uri si nu este obligatoriu sa le instalezi. Doar daca vrei. Apropo! Sa ai instalat in prealabil Adobe Flash Player. Succes!

6 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Este din cauza ca ai memorie putina! Driverele sunt pe locul 2!

| Jipa95 a răspuns:

Cand ti-ai achizitionat laptop-ul nu ti-a dat si un cd cu driverele laptopului? Pe alea dupa cd instaleaza-le. Dar tare mi-e ca nu vor fi toate compatibile cu windows-ul.

| horia2012 a răspuns:

Inprimul rand nu trebuia sa instalezi un windows pe 64 biti cand ai numai 2 gb de ram. Pune un w 8.1 pe 32 biti si o sa-ti mearga mult mai bine.

| gelu1970 a răspuns:

Trebuie sa te uiti tu daca ai drivere lipsa. apoi trebuie sa activezi windows. si atunci cand e activat sa ii faci update. dupa ce ai facut toate astea imi spui cum iti merge.

| Sucigan_Razvan_1999 a răspuns:

Produsul de la iobit.com e un update de drivere dar tu doresti sa-ti instalez dravarile? Daca doresti sa-ti instalezi driverile ai un cd de la pc si acolo ai driverile dar daca acel windos e luat depe net nu le ai in forma de cd.Si cel m-ai probabil e crack daca nu ma insel.Si trebuie dumneata sa-ti cauti drivere. Bafta.