| mihai4000 a întrebat:

un model de S4 mini e quad core si are 1, 2 Ghz, eu zic ca ar trebui sa aiba cel putin 1, 7 Ghz pentru ca altfel ar fi cam slabut, voi ce parere aveti? si ina ceva de ce mai toata lumea zice ca telefoanele mini nu sunt as bune?

5 răspunsuri:
| virusake a răspuns:

Salut,
Conform gsmarena.com s4 mini are Dual-core 1.7 GHz Krait 300. Nu stiu de unde ai constatat acel 1.2 GHz.

Telefoanele mini nu sunt foarte apreciate pentru ca nu prea justifica pretul: respecta liniile modelului normal, insa performantele de cele mai multe ori sunt diminuate o data cu dimensiunile. In plus, de ce ai vrea un display de 4, 3 inch in loc de 5 inch cat are S4 varianta normala?

| anonim_4396 a răspuns (pentru virusake):

Este si versiunea de 1.2 ghz quad dar e foarte buna duce orice joc el nu se prea pricepe

| anonim_4396 a răspuns (pentru virusake):

Http://www.altex.ro/......core-black

| mihai4000 explică (pentru virusake):

Este si quad core

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai frate ai vb cu mine in privat si ti-am zis ca la bugetul tau de 900 de ron sa iti iei un s3 sau un grand prime..alegi intre s3 si Samsung galaxy grand prime http://www.altex.ro/......tooth-blue

http://www.altex.ro/......tooth-grey