| vipera555 a întrebat:

Va rog puteti sa imi ziceti si mie cum imi deschid wi-fi la pc ca nu stiu ca sa pot prinde cu telefonul wi-fi.Va tog ajutati-maaa plizzzz

2 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Așa simplu nu ai cum.
Daca to vrei să faci asta, în funcție de ce sistem de operare folosești modul de lucru este diferit.
Pentru platformele Windows 7 sau 8 este o aplicație.MyPublicWifi îi spune.Această aplicație îți va transforma calculatorul într-un hotspot wireless. Aplicația se poate obține gratuit de aici:
http://mypublicwifi.com/publicwifi/en/index.html
Pentru sistemele bazat pe Linux, nu mai trebuie instalat nimic, ci doar creata o conexiune nouă de tip Wifi, iar la tipul Wifi-ului setat ca și conexiune adhoc, se dă un nume și se parolează. Recomand parolarea conexiunii pentru ca pachetele trimise-primite să nu fie interceptate așa ușor.
Succes

| vipera555 explică:

Frate am windows xp...
Sti cum fac asta pe indows xp?