| andrey1412 a întrebat:

Vara asta plec la munte 2 saptamani! Si, bine inteles, imi iau si smartphone-ul si tableta. O sa imi iau si SIM-ul de la stick-ul DIGI de internet, ma gandeam, sa ma uit la televizor pe tablete. Pe langa jocuri, ce pot face pe internet? Ma gandeam la TPU,Facebook, Mess, Stiri si Youtube! Altceva. nu stiu! Voi ce faceti pe internet cand va plictisiti?
P.S.: Nu vreau comentarii de genul: mai lasa tehnologie. De exemplu, la ora 9 ce faci? Vreau sa spun ca o sa stam la o cabana si sunt doar paturi,noptire, niste fotolii si dulapuri.

22 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Lasa internetul si televizorul,pentru ca la munte nu sint semnale pentru internet la smartphone si tableta! Profita cat mai mult de la viata,sa faceti plimbare frumoasa in fiecare zi sau seara cand venit de la pensiune,de la cina,poti sa mergi la cinematografe,sa urci muntele sau la paduri-sa luati aparatul de fotografiat digital sa faci poze frumoase de la peisajele naturii,sa iei rummy(remi),sah,table sa joci cu tatal tau sau cu cineva(un vecin de exemplu),sa joci rummy cu toata familia,sa citesti o carte interesanta,sa faci baie in bazin sau la piscine,sa mergi sa vizitezi locuri turistice,de exemplu:acvariu,delfinariu,planetariu,pastravaria,izvoarele unde sa bei apa minerala, la un targ cu magazine sa vezi ce se mai gasesti pe acolo si sa luati surveniruri pentru acasa ca amintire, sa faci picnic la iarba verde si mancati ceva la gratare, sa jucati cu mingea cu fratele sau cu tatal tau, etc... Eu asa faceam pe vremea lui Ceausescu, cand nu era nici internet!

Răspuns utilizator avertizat
| untu a răspuns (pentru andrey1412):

Asta depinde cat e inalt muntele de acolo,dar trebuie sa urci mult de tot muntele ca sa prinzi semnalul de radio,telefonie mobile si de internet! Semnalul radio-internet se loveste de munte si se intoarce inapoi, dar nu ajunge mai departe si mai ales sa ajunga pana jos! Vezi harta de acoperire a semnalelor a telefoanelor mobile Vodafone, Orange si Cosmote, vezi lantul muntilor este conturat de culoarea deschisa(alba) semnalul nu este acoperit si nu prinde deloc internetul! Dar daca tableta are niste jocuri fara sa conectezi la internet, poti sa joci in aer liber sau in cabana! Concediul placut si odihna frumoasa!

Răspuns utilizator avertizat
| untu a răspuns (pentru andrey1412):

Atunci de ce nu ai spus unde vrei sa mergi in concediu? Nu am stiut! Asta e altfel, acolo locuieste o matusa de-a mea, verisoara tatalui meu! Da, este posibil ca sint semnale de telefonie si de internet dar numai in oras, dar in afara orasului nu se stie!

| IAMKENNETH a răspuns:

Da mai lasa tehnologia, si petreceti vacanta aia faina la munte! Vai copii din ziua de azi nu mai stiu ce-i viata! laughing

Răspuns utilizator avertizat
| IAMKENNETH a răspuns (pentru IAMKENNETH):

Deoarece ti-ai editat intrebarea, iti spun sa iesi afara din cabana si plimbate, ia aer! tongue

Răspuns utilizator avertizat
| IAMKENNETH a răspuns (pentru andrey1412):

Pai trebuia sa mentionezi ora laughing. atunci e alta poveste : DORMI! rolling on the floor daca tot ai tableta, descarca jocuri de pe market happy

Răspuns utilizator avertizat
| IAMKENNETH a răspuns (pentru andrey1412):

Asta e laughing anyway i like trolling people, so. happy

| untu a răspuns (pentru IAMKENNETH):

Bravo,ai dreptate si sint de partea ta!laughing

| untu a răspuns (pentru IAMKENNETH):

Sint intru de acord cu tine, plimbarea in aer liber seara este foarte benefica pentru sanatate!

| untu a răspuns (pentru andrey1412):

Atunci du-te la club sau la discoteca!

Răspuns utilizator avertizat
| untu a răspuns (pentru IAMKENNETH):

Sint de acord cu tine!laughing

| IAMKENNETH a răspuns (pentru untu):

Mersii. laughing

| Mihai_Razvan_1995 a răspuns:

Citeste niste bancuri. http://www.bancuri.net/

| Gsm_Ovidiu_1987 a răspuns:

Urmareste site-ul www.touchnews.ro zilnic si nu te vei mai plictisi. Afla noutati despre telefoane mobile, tablete, IT, gadget-uri si tehnologie.

| July739 a răspuns:

Funny Videos pe youtube laughing

| Jessica_RaLu_1988 a răspuns:

Urmareste zilnic site-ul https://gamesandmoviesonline.wordpress.com/ si nu te vei plictisi niciodata. Stiri de peste tot din lume nu doar din Romania si informati utile la zi. Va astept acolo