| A3 a întrebat:

vorbeam azi pe Skype cu cineva si deodată una din boxele laptopului a început să,, gâjâie", care credeți că e problema? Aveți vreo soluție? Eu am citit pe net că ar putea fi de la driver-ul audio dar l-am actualizat și nu e de la el.
Alții spuneau că o reinstalare de windows ar rezolva... Ce credeți? Va rog ajutați-mă.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Opresti conexiunea pe Skype si o initiezi din nou dupa cateva secunde, de obicei revine la normal.
Daca difuzorul gajaie si dupa oprirea Skype-ului, atunci se opreste si se porneste din nou calculatorul /laptopul.
Daca gajaitul persista, atunci trebuie dus laptopul la un service pentru depanare mai complexa.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca dupa restartare face la fel e dusa boxa.

| laurentzu a răspuns:

Incearca boxele la alt calculator sau regleaza boxele