| AlexutzJr a întrebat:

Vreau sa achizitionez un PC pe bucati, si am un pret limita, etc, etc... Si vreau sa va intreb : Merita sa imi iau PC-ul fara placa video si cu un procesor puternic care are si placa video in el (http://www.pcgarage.ro/procesoare/intel/core-i5-4460-32g hz-box/) si mai tarziu sa imi iau si o placa buna. SAU sa iau acum ambele cat de cat decente (r7 2401 gb placa video, Intel pentium g3258 3.2 dual core)?

4 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Care este bugetult au maxim?
"g3258 3.2 dual core" Ce faci cu prastia aia?

De ce nu iti cumperi un fx 6300 este cu 10% mai slab decat i5-ul ala..Si costa 500 lei.

| CPAElites a răspuns:

Si ce ai vazut asa performant la "r7 240"?

| danutzu96 a răspuns:

Daca nu vrei sa te joci (sau te joci ocazional jocuri care nu solicita placa video gen Cs, metin...) nu are rost sa dai banii pe o placa video si merge foarte bine varianta cu APU.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca n-ai placa video, n-ai cum sa faci gaming. Daca vrei gaming, iti recomand macar un gtx750 si un I5.