| TheNiGhTCoReLV a întrebat:

vreau sa fac clean upgrade la windows 10 dar am auzit ca iti cere product key pentru clean upgrade... a facut cineva
clean upgrade?
Si cat de bun e fata de windows 7.

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Nu este "clean upgrade", ci numai "clean install". Serial iti cere numai la clean install, dar il poti instala si fara. Daca faci upgrade, el se activeaza automat pe serialul de la vechiul Windows. O data facut upgrade, pe urma poti face "clean install" si se va activa automat pe internet, dar nu te sfatuiesc sa faci upgrade daca nu ai o licenta valida de Windows pentru ca nu se stie daca vei avea probleme cu licenta mai devreme sau mai tarziu. Daca vrei sa te "joci" cu W10 sa vezi cum e, fa un "clean install" si il folosesti in perioada de proba si vezi daca iti place sau nu.

3 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

E recomandat sa faci upgrade de la 7 sau 8.1 asta daca vrei sa il ai activat. Dupa ce ai facut upgrade poti face un clean install dai skip cand iti cere licenta si imediat cum se conecteaza la internet ti se activeaza.

| RAY a răspuns:

Exista modalitati prin care poti instaa unul preactivat fara nici un key, broswerul e rapid, mai simplu, sper ca e bun, eu recomand windows 7, intra mai rapid in windows,cu parola m-a enervat tot ma obliga sa pun parola, la update trebuie sa dai clik pe manage, service, windows update apoi off e un pic cam aiurea, nu aparea optiune de off, laptopul era vechi avea 8 ani si a mers ok mam mirat, cu drivrele majoritatea le-a pus windows 10 un lucru bun

| Teodorel a răspuns:

Nu te sfatuiesc
Ffff putine pc-uri il ruleaza