| FlorentinMaldan a întrebat:

Vreau sa fac un canal de youtube cu serii de metin,minecraft si cs, dar nu stiu ce nume si ce poza sa pun la canal.Ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| AlexMAV a răspuns:

Pai alegeti un nickname (cel care joci tu minecraft/cs/metin) si pui asa numeletauGamer. Daca e sa-mi fac si eu asa nickul meu este Magnifique, iar in cazul meu pun MagnifiqueGamer.
La poza poti sa pui o poza nu nicku' tau happy
Funda?

9 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Serii de minecraft, metin si cs = fail total.
N-o spun ca cineva care abia a aflat de youtube, o spun ca cineva care sta de 6 ani pe acolo, care are si cont, si care stie ce si cum.
Daca vrei sa faci ceva calumea, apuca-te de jocuri serioase, nu de panarame de genul.
Poti juca minecraft, unii se uita, dar metin si cs, clar nu.
Ps - Un sfat, lasa-te de metin, e cea mai mare porcarie, incearca orice altceva, numai metin nu.

| FlorentinMaldan explică (pentru MenInShadow):

Ok daca as face numai de minecraft ca-m ce nume ar merge?

| MenInShadow a răspuns (pentru FlorentinMaldan):

Orice, dar nu ceva legat de minecraft. Trebuie sa ai grafica buna, sa-ti mearga jocul foarte bine, sa nu ai lag, si sa stii foarte bine sa joci.
Pune-ti orice nume, nu conteaza extrem de mult asta, dar ceva pe care sa-l retina lumea, si sa fie si placut la pronuntie, nu sa se impiedice lumea cand il spune.

| هوراس a răspuns (pentru MenInShadow):

Chestia cu jucatul bine nu e obligatorie, oricum te înveți cu jocul în timp. chestia cu lag-ul e obligatorie, e groaznic să ai canal de "gaming" și să-ți meargă jocurile cu lag happy

| MenInShadow a răspuns (pentru هوراس):

Nu ma refeream la experienta in joc, ma refeream ca una e sa joci minecraft ca incepator, si sa stau 30 de episoade, ca sa inveti o gramada de chestii, alta e sa n-ai idee sa joci, sa nu stii sa faci nimic, si sa plictisesti omul.

| هوراس a răspuns (pentru MenInShadow):

Ai mare dreptate happy

| Gabryel133 a răspuns:

De poza si nume nu stiu ce sa iti spun dar pot sa iti spun ca Shadow are dreptate, cu metin si cs nu o sa faci nimic niciodata

| LittlePurpleCat a răspuns:

Ex: numele meu de Minecraft este Pale.
Imi doresc sa am skin de FataPikachu,
daca a-si face un canal as avea numele,, Pale the Pikachu,, sau,, PaleGaming,, etc.
Poza as pune un fanart cu skinul meu sau ceva de genul. happy

| AlexAl69 a răspuns:

Ca nume ai putea folosi ceva care sa contina cuvantul ''Gaming'', iar ca poza poti folosi una cu cu un joystick.