| ValyKess a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un dispozitiv care extinde semnalul wi-fi, dar nu am mai avut si nici nu am vazut pana acum.Asadar as vrea ceva sfaturi.(daca se merita,cum functioneaza, etc.)

Răspuns Câştigător
| Apetrei_Bogdan_1995 a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=iZk0ksn0Yak
Practic ai multe optiuni pentru un semnal mai bun.

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Se numeste Extender! Google it!

| OvidiuDrg a răspuns:

Dispozitiv care extinde semnalul wi-fi? Sincer, nu cred ca exista, cam toate routerele trimit semnalul la aproximativ aceeasi distanta...

| ValyKess explică (pentru OvidiuDrg):

Exista,nici eu nu credeam la inceput dar...happy
Uite, de ex. asta : Range Extender Wireless Belkin F9K1122AS, Dual-Band, N600.

| OvidiuDrg a răspuns:

Da,aveti dreptate happy
Am invatat si eu ceva ai laughing
Dupa aspect, presupun ca preia semnalul de la router si il retrimite, astfel ocupand o suprafata mai mare happy